Szukasz sposobu na ciekawe zaaranżowanie swojego biura albo chcesz uatrakcyjnić hotelowe lobby i dodać nieco zieleni do betonowych przestrzeni? A może jesteś zmęczony ciągłą pielęgnacją przydomowego ogrodu, którego trawnik mimo wszystko nie spełnia Twoich oczekiwań? Dystrybutor sztucznej trawy znalazł na Ciebie rozwiązanie – układanie sztucznej trawy z rolki zajmie Ci niewiele czasu, a zapewni soczyście zieloną i bezproblemową trawę na długie lata! To natura, która nigdy nie zwiędnie, nie wytrze się ani nie wysuszy.
Najważniejsze parametry przy wyborze trawy z rolki
Duży wybór sztucznej trawy na rynku, jak w Internecie, skłania nas do zapoznania się ze specyfiką trawy z rolki, aby wybrać najlepszej jakości produkt odpowiadający naszym oczekiwaniom. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Oto kilka aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie trawy z rolki:
- wysokość trawy – możemy znaleźć różnej wysokości sztuczne trawniki. Na stronie trawa-krajobrazowa.pl dystrybutor sztucznej trawy oferuje wysokość włosia od 10 do 60 mm. Choć decyzja należy do nas, warto mieć na uwadze, że bardzo wysokie trawniki położone w miejscach użytkowych, jak ogródek czy plac dla dzieci, mogą szybciej stracić na sprężystości. Dlatego do miejsc często uczęszczanych lepiej jest wybrać nieco niższą trawę z rolki, która lepiej poradzi sobie z ciężarem stale przebywających na niej osób,
- rodzaj włókna – wyróżnia się dwa rodzaje dostępnych włókien: monofilowe – które stanowią splot pojedynczych pasemek każdy od kilku do kilkunastu włókien oraz fibrylowane – trawa w postaci ponacinanej i skręconej taśmy; często można spotkać trawę z rolki, która jest połączeniem obu rodzajów włókien
- materiał – najczęściej produkuje się trawniki z polipropylenu oraz polietylenu lub kombinacji tych dwóch materiałów. Jeśli trawa z rolki wykonana jest z jednego z tych materiałów, warto znać jego charakterystykę. Polipropylen lepiej znosi wysokie temperatury, a polietylen – niskie. Jeśli więc planujesz układanie sztucznej trawy po nasłonecznionej stronie domu, lepszą opcją jest polipropylen. Ponadto polietylen jest bardziej miękki, a polipropylen jest odporniejszy na deptanie.
Układanie sztucznej trawy – bułka z masłem!
Montaż sztucznej trawy to niezwykle proste i szybkie zajęcie, z którym poradzi sobie nawet laik. Jeśli chcemy położyć sztuczną trawę w miejscu, gdzie znajdował się naturalny trawnik, to rekomenduje się usunięcie darni z min. 10 cm warstwy gleby.
W puste miejsce należy wsypać kruszywo o frakcji 0.3-4.0 mm – im grubsze, tym niżej. Zaleca się, aby górna warstwa kruszywa była wykonana z piasku kopalnianego. Następnie wyrównujemy i utwardzamy taką powierzchnię – jeśli układanie sztucznej trawy przebiega na nierównym bądź zbyt miękkim podłożu to podczas jej użytkowania mogą zdarzyć się nierówności.
Na przygotowaną w ten sposób powierzchnię rozkładamy geowłókninę, która odpowiednio zabezpieczy nam spód sztucznej trawy przed chwastami. Następnie na wymierzony wcześniej teren zaczynamy układać trawę z rolki, docinając do oczekiwanych kształtów. Należy pamiętać też o jej odpowiednim przymocowaniu i układaniu jej włóknami skierowanymi w jednakowym kierunku. Na balkonie czy tarasie bez problemu możemy przykleić ją do podłoża.
Dystrybutor sztucznej trawy na stronie trawa-krajobrazowa.pl przygotował szeroką gamę różnego rodzaju traw z rolki. Jeśli szukasz wyjątkowo miękkiej trawy na miejsce zabaw dla dzieci, to Twój wybór powinien paść na model Epufloor Soft 20mm, natomiast kiedy poszukujesz bardziej wytrzymałej trawy na aktywności fizyczne, warto postawić na Epufloor Active 10mm. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sztucznej trawy!