Niskie oprocentowane lokat powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie innych sposobów na pomnażanie swoich pieniędzy. Bardzo często wybór pada wtedy na zakup mieszkania na wynajem. Czy warto zdecydować się na taką nieruchomość we Wrocławiu?
Rynek mieszkaniowy we Wrocławiu ma się naprawdę bardzo dobrze – zapotrzebowanie na nieruchomości jest stale bardzo wysokie, ale szeroka gama lokali powoduje, że zainteresowani zakupem mogą bez trudu znaleźć dla siebie coś w sam raz. W związku z tym inwestorzy również często decydują się na zakup nieruchomości we Wrocławiu. Zanim jednak zdecydujemy się na taką transakcję, warto dokładnie przemyśleć, czego oczekujemy po takiej lokacie pieniędzy.
Liczy się dobra lokalizacja
Przy zakupie mieszkania na wynajem zdecydowanie najważniejszym parametrem jest odpowiednia lokalizacja – to ona determinuje zyski, jakie możemy osiągnąć dzięki takiej inwestycji. Wobec tego największym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się nowe inwestycje we Wrocławiu zlokalizowane głównie jak najbliżej centrum miasta http://ronson.pl/inwestycje-wroclaw/ oraz w dobrze skomunikowanych z nim dzielnicach. Wówczas znalezienie lokatorów jest znacznie łatwiejsze niż wtedy, gdy lokal jest położony na obrzeżach.
Kawalerka opłaca się najbardziej
Chociaż za metr kwadratowy kawalerki we Wrocławiu zapłacimy nawet ponad 1 000 złotych więcej niż za mieszkania o większym metrażu, to jednak właśnie one cieszą się największą popularnością. Kawalerkę można znacznie prościej wynająć, a także sprzedać wtedy, gdy inwestor będzie chciał odzyskać pieniądze. Obecnie nawet po kilku latach od zakupu można zarobić na takiej transakcji naprawdę atrakcyjną sumę.
Wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy?
Przy poszukiwaniu mieszkania na wynajem warto też zadać sobie pytanie, czy wynajem ten ma być długoterminowy, czy też krótkoterminowy. Wynajem krótkoterminowy, czyli tak zwany turystyczny, jest bardziej opłacalny, ponieważ za jeden dzień najmu można uzyskać nawet kilkaset złotych. Jest też bardziej ryzykowny i wymaga większych kosztów. Wynajem długoterminowy, na przykład dla pracowników, studentów, generuje niższe, ale pewniejsze zyski.