inwestycje

Inwestycja w ziemię

Inwestycje

Wbrew pozorom nie tylko inwestowanie w waluty, złoto ma swoich zwolenników. Już od kilku dobrych lat można mówić o bardzo dobrym czasie dla tych, którzy chcą sprzedać ziemię budowlaną. Wraz z wejściem w życie ustawy regulującej status ziemi rolnej, grunty budowlane zyskały jeszcze mocniej na wartości.

Prywatnie i dla deweloperów

Ziemia ma swoją cenę. Dotyczy to głównie dużych miast, w których cena ziemi wbrew pozorom wcale nie musi być zaporowa. Średnia wielkość działki, która budzi zainteresowanie wynosi 1700 mkw. Taka wielkość dotyczy skali całego naszego kraju. Jeśli bowiem chodzi o same duże miasta, to owa wielkość mieści się w granicach 1100 mkw. Mówiąc o inwestowaniu w ziemię, należy zauważyć, że chodzi zarówno o osoby prywatne jak i o firmy deweloperskie. W obu przypadkach będziemy mówili o nieco innych wymaganiach. Firmy deweloperskie szukają raczej takich działek, na których te firmy będą mogły wybudować co najmniej kilka domów. Tym samym mowa jest o działkach dużych, kształtem zbliżonych do kwadratu. W odniesieniu do osób prywatnych kształt działki budowlanej nie ma już tak dużego znaczenia, a liczy się bardziej:

– lokalizacja,
– doprowadzone media,
– bliskość różnych punktów usługowych,
– oraz inne aspekty techniczne.

Inwestowanie na przyszłość

Ziemia budzi spore zainteresowanie nie tylko z uwagi na to, że inne formy inwestowania są znacznie mniej opłacalne. Lokaty bankowe są niskooprocentowane, waluty niestabilne, a tym samym inwestowanie oszczędności w ziemię niesie za sobą najwięcej korzyści. Mówiąc o inwestowaniu w ziemię, w nieruchomości, będziemy chcieli wskazać nie tylko na ich zakup w celu wybudowania domu czy też innego budynku. Tak naprawdę wiele osób decyduje się na zakup gruntu tylko po to, aby zabezpieczyć w ten sposób swoją przyszłość. W tym względzie możemy mówić o bardzo dużej popularności. Ziemia w dłuższej perspektywie jest jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji. Dzięki temu można w przyszłości ją sprzedać z dużym zyskiem.

Dodaj komentarz